Haber

Anketler Turgut Altınok’u Tatmin Etmedi: ‘Doğruluk Yok’

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Turgut Altıok, sahte anketler yapıldığını iddia ederek, ‘Bu anketlerin hiçbir doğruluğu yok’ dedi. dedi. Geçtiğimiz günlerde Sözcü TV’ye konuşan gazeteci Deniz Zeyrek, AK Parti’nin 16 bin kişiyle anket yaptığını belirterek, “Mansur Yavaş’ın oyu yüzde 54-55 civarında.” dedi.

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken kamuoyu araştırmaları da ivme kazandı. Partilerin ve bağımsız kuruluşların yaptığı anketlerde çeşitli sonuçlar ortaya çıkarken, geçtiğimiz günlerde gazeteci Deniz Zeyrek’ten dikkat çeken bir açıklama geldi. Zeyrek, AK Parti’nin 16 bin kişiyle yaptığı ankette Mansur Yavaş isminin ortaya çıktığını söyledi.

Ankara’nın Sincan ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelen AK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Genel Başkan adayı Turgut Altınok, anketlere tepki gösterdi.

Geçersiz anketlerin kamuoyuna sunulduğunu belirten Altınok, ‘Bu anketlerin hiçbir doğruluğu yok. Bu anketler Cumhurbaşkanlığında da yapıldı. 57 vardı, 60 vardı. Anketin nerede olduğunu biliyor musunuz? Bu anket, Sincan. En az 70, en fazla 75 bekliyoruz.’ İfadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Sözcü TV’de katıldığı Para Politika programında Ankara adayları hakkında değerlendirmelerde bulunan gazeteci Deniz Zeyrek, Altınok’un ya da herhangi bir ismin Mansur Yavaş karşısında şansının olmadığını söyledi.

AK Parti’nin kentte 16 bin kişinin katılımıyla anket yaptığını belirten Zeyrek, “Mansur Yavaş’tan memnuniyet oranı yüzde 64’ün üzerinde, ‘Oy vereceğim’ diyenlerin oranı da yüzde 54 civarında. Yüzde 55.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu