Haber

Babacan: Kılıçaroğlu’nun ilçe başkanlarıyla görüşmesinden haberim yok

ANKARA -CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, üstü kapalı olduğu iddia edilen DEVA Partisi ilçe başkanlarıyla görüşmesi tartışma yarattı. Hem DEVA Partililer hem de CHP’liler toplantıdan rahatsız olduklarını dile getirirken, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da Meclis’te basın toplantısı düzenleyerek konuyu değerlendirdi.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN İL BAŞKANLARIMIZLA GÖRÜŞECEĞİ HAKKINDA BİLGİYE ULAŞMADIK’

Konunun kendileri açısından üzücü olduğunu belirten Babacan, toplantıyla ilgili bilmediği haberlere ilişkin şunları söyledi: “İlçe başkanlarımızın bir süredir ayrılmaya hazırlandığını biliyorduk. Bu sadece benim değil, genel merkezin de bildiği bir bilgi. Ancak Kılıçdaroğlu ile ilçe başkanlarımızın geçtiğimiz cumartesi günü bir araya geldiğine dair elimizde bir bilgi yok. Bu konu Salı günü saat 15.00 sıralarında dikkatimi çekti. “Önce ‘Sanırım bu doğru değil’ dedik” dedi.

‘KILIÇDAROĞLU SÖZCÜMÜZ İDRİS ŞAHİN’İ ARADI VE AÇIKLADI’

Konuyu konuşması gereken tarafın CHP olduğunu kaydeden Babacan, Kılıçdaroğlu’nun DEVA Sözcüsü İdris Şahin’i arayıp bilgi verdiğini söyledi. Babacan, “Geçen akşam Sayın Kılıçdaroğlu sözcümüzü aradı ve kendisine bir açıklama yaptı. Kendisi bana selamlarını iletti ve en kısa zamanda buluşmak niyetinde olduğunu ifade etti. Burada önemli olan iki kişinin bu buluşması değil, kamuoyuna net bir açıklama yapmasıdır. Beklediğimiz şey bu. “Siyasi nezaket gereği kamuoyuna açık bir açıklama duyma hakkımız var” dedi.

KILIÇDAROĞLU, KANUN BAŞKANLARI TOPLANTISI HAKKINDA BİLGİ ALDIĞINI SÖYLEDİ

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, İdris Şahin ile yaptığı görüşmede, toplantının kanaat önderleri toplantısı olarak düzenlendiğini, DEVA ilçe liderleriyle toplantı yapılacağına dair bilgilerinin olmadığını belirtti. (DUVAR)

kizilirmakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu