Ekonomi

Biletbayisi.com 2023 Yaz Seyahat Tercihlerini Açıkladı

Biletbayisi.com 2023 yaz dönemi seyahat tercihlerine ilişkin bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

Buna göre ülkede yaz aylarında en popüler rota “İstanbul-Antalya” öne çıkarken, en çok tercih edilen uçak bileti destinasyonu da “İstanbul-Muğla” oldu. Yurt dışında en çok “İstanbul-Londra” rotası aranırken, en çok “İstanbul-Bakü” biletleri satıldı.

Yıl boyunca popülaritesi artan rotalarda dikkat çekici değişiklikler gözlendi. Özellikle “İstanbul-Mardin” ve “İstanbul-Berlin” güzergahlarında uçak bileti aramalarında ciddi bir artış yaşanırken, haziran ayında en yüksek uçak bileti satışı Kurban Bayramı tatil dönemine denk geldi. Bu dönemde satışlar diğer yaz aylarına göre yüzde 70 oranında arttı.

Yaz döneminde web kullanıcıları özellikle İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Trabzon şehirlerine uçak bileti almayı tercih ederken; iOS kullanıcıları İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla ve Ankara destinasyonlarına yoğun ilgi gösterdi. Android kullanıcıları İstanbul, Antalya, Muğla, Adana ve İzmir’e uçak bileti satın aldı.

En değerli yurt dışı uçak bileti İstanbul-Medellin hattı oldu

Verilen bilgiye göre Biletbayisi.com üzerinden alınan en değerli yurt dışı uçak bileti İstanbul-Medellin gidiş-dönüş hattı oldu. Bu güzergah için 89 bin 426,29 TL ödendi. Yurt içi uçak bileti satışlarında en değerlisi 15 bin 822 TL ile gidiş-dönüş Sivas-Kıbrıs hattı oldu.

En ucuz yurt içi uçak bileti temmuz ayında “İstanbul-İzmir” hattında 299 TL’ye, dış hatlarda ise İstanbul-Londra uçuşunda 879 TL’ye satın alındı.

Mobil uygulama kullanımının özellikle kadınlar arasında daha yaygın olduğu görüldü. Her ay yeni özellikler ekleyerek kullanıcı kitlesini genişleten Biletbayisi.com uygulaması üzerinden uçak bileti satın alanların yaş ortalaması 34. Bu kullanıcıların yüzde 64’ünü kadın, yüzde 36’sını ise erkek oluşturdu.

Biletbayisi.com taşınabilir uygulaması

Açıklamada yer alan bilgilere göre Biletbayisi.com artık tüketicilere daha yakın. Uçuş planlamak, güvenli bir şekilde bilet satın almak ve seyahat deneyimini kolaylaştırmak için firmanın taşınabilir uygulamasını keşfetmeniz yeterli.

Biletbayisi.com taşınabilir uygulaması, uçuş rezervasyonlarını hızlı ve kolay bir şekilde yapmanızı sağlarken, gelişmiş arama filtreleri ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde istediğiniz tarihlerde en uygun fiyatlı biletleri anında bulup rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Güvenli ödeme sisteminde kredi kartı veya diğer ödeme yöntemleri kullanılabildiği gibi, taşınabilir uygulama üzerinden özel kampanya ve indirimlerden anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu