Haber

Mısır Cumhurbaşkanı Gazze’den bebek kabul etmelerini emretti

KAHİRE, 17 Kasım (Xinhua) — Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah el Sisi Perşembe günü ülkenin tıp departmanına yeni doğan Filistinli bebeklerin Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne kabul edilmesi talimatını verdi. Gazze Şeridi’nin en büyük hastanesi olan Şifa Hastanesi, yakıtının bitmesi nedeniyle 11 Kasım’da faaliyetlerine ara vermişti.

Mısır kabinesinin Facebook sayfasında yayınlanan yazılı açıklamaya göre, Mısır Sağlık ve Nüfus Bakanı Halid Abdulgaffar, perşembe günü yapılan kabine toplantısında, Refah sınır kapısında ambulans ve kuvözlerin 35 prematüre bebeği almaya hazır olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı’nın direktiflerini uygulamak için Mısır ile Gazze Şeridi arasındaki geçiş noktası. söylenmiş.

İsrail güçleri çarşamba günü hastaneye baskın düzenledi ve içeride bir komuta merkezi ile Hamas’a ait silah ve askeri teçhizat bulduğunu iddia etti. Hamas suçlamayı reddetti.

Hamas’ın 7 Ekim’de gerçekleştirdiği ve İsrail rakamlarına göre yaklaşık 1.200 kişinin ölümü ve 200’den fazla kişinin rehin alınmasıyla sonuçlanan beklenmedik saldırısına misilleme olarak İsrail, Gazze’ye büyük bir saldırı başlattı.

Hamas yönetimindeki Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre ikinci ayına giren çatışmalarda 11.500’den fazla Filistinli öldü ve yaklaşık 29.000 kişi de yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu