Teknoloji

Bu Oyunu Oynamazsanız Sonsuza Kadar Yasaklanabilirsiniz! Lost Ark oyuncularını kızdıran karar

Sevilen MMO oyunu Lost Ark, oyuncuları zor durumda bırakacak skandal bir karar aldı. Bir süredir oyunu oynamayan binlerce oyuncu sebepsiz yere banlandı. Üstelik bu yasak tabiri caizse oyuncuların kayıtlarına geçti.

2019’da Güney Kore’de çıkış yapan Lost Ark, 2022’de dünya çapında oyuncularla buluşmuştu.

Kısa sürede büyük popülariteye ulaşan Lost Ark, oyuncular tarafından çok sevildi. Oynamasının tamamen ücretsiz olmasının da etkisiyle geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan Lost Ark, şimdi de yansımaların odağında.

Birçok Lost Ark oyuncusu “uzun süredir oyunu oynamadığı” için yasaklandı!

Evet yanlış okumadınız. Oyunu durduran oyuncular Lost Ark’tan tamamen yasaklanmıştır. Bazıları yüzlerce saat oynama süresi olan hesap sahipleri, bir sabah uyandıklarında oyun hesaplarının kalıcı olarak yasaklandığını öğrendiler.

Banların sebebi bot hesaplarla uğraşmaktır.

Lost Ark, çıkışından bu yana büyük bir uydurma ve bot hesabı sorunuyla uğraşıyor. Bu da tabii ki oyunu oyuncular için tatsız hale getiriyor. Oyundaki bot hesaplarla uğraşmak için kapsamlı bir temizliğe giden Lost Ark, tek suçu oyunu bölmek olan binlerce oyuncuyu da banladı.

Üstelik bu yasak tabiri caizse oyuncuların kayıtlarına da girdi.

Bu ban, oyunu Steam’de oynayan ve hesapları banlanan oyuncuların profillerinde VAC ban olarak görünmektedir. Hesabın maliyetini büyük ölçüde azaltan VAC yasaklarını kaldırmak veya gizlemek mümkün değildir.

Steam’de olumsuz yorum yağmuruna tutulan Lost Ark cephesinden de konu ile ilgili bir açıklama geldi.

Yanlışlıkla banlanan hesapların yasaklarının kaldırılacağının sözünü veren ekip, tüm oyunculardan özür diledi. Ancak bu olay öncesi değerlendirmeleri ‘çoğunlukla olumlu’ olan oyunun yeni durumu, ‘çoğunlukla olumsuz’ düzeyine düşmekten kurtulamadı.

haber-fethiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu