Haber

Cumhur İttifakı kararı sonrası DSP Eskişehir İl Başkanı Hüdaver Bekler istifa etti: Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz

Demokratik Sol Parti’nin (DSP) Cumhur İttifakı’na katılması parti içinde kriz yarattı. DSP’de art arda gelen istifalara bir yenisi daha eklendi.

İL BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ

DSP Eskişehir İl Başkanı Hüdaver Bekler, Başkan Önder Aksakal’ın aldığı kararı desteklemediğini belirtti. İl Başkanlığı binasında partililerle birlikte açıklama yapan Bekler, İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini, seçimlerde Millet İttifakı Başkan adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini söyledi.

“KARARI HİÇBİR ZAMAN DESTEKLİYORUZ”

Bekler, şu açıklamayı yaptı: “Genel Başkan Sayın Önder Aksakal’ın aldığı kararı, il liderlerine ve Parti Meclisi’ne sormadan asla desteklemiyoruz. teklif ve bireysel başarı adına, Parti Meclisi tasvip etmemişken, il başkanlarının görüş bile almadan yaptığı bu açıklamayı kesinlikle tasvip etmiyoruz ve Türkiye ile bir Başkan ile çalışmayı uygun bulmuyoruz. bu zihniyet

“KILIÇDAROĞLU’YA TEDARİK BULUYORUZ”

Yıllardır büyük bir özveriyle çalıştığım DSP İl Başkanlığı görevinden bugün istifa ediyorum. DSP parti üyeliğim bundan sonra da devam edecek olup, yakın zamanda gerçekleştireceğimiz kongremizde partimizin unsurlarını yaşatacak yeni ekiplerle yola devam etmeyi temenni ediyorum. Ortada muhalefeti güçlendirmek ve bu seçimleri mutlaka kazanmak için Eskişehir’de gerekli çabayı göstererek Sayın Kılıçdaroğlu’na destek vermeyi uygun buluyoruz.”

DSP’DE SONUÇ SORULARI

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın Cumhur İttifakı’nı destekleme kararının ardından istifa haberi parti içinde deprem etkisi yarattı. DSP Genel Başkan Yardımcıları Onur İste, Dilara Tambova ve Selçuk Karakulce partiden istifa ettiklerini açıklamıştı.

cukurcaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu