Haber

Edirne Valisi Kırbıyık’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Vali Kırbıyık, mesajında ​​ailenin temelini kadınların oluşturduğunu belirtti.

Kadınların önce ailede sonra da toplumun her alanında daha aktif rol almasının hak ettiği bedeli görmesinin herkesin görevi olduğunu kaydeden Kırbıyık, “Kadınlarımızın rolü ve emeği ne kadar büyükse, kadınlarımızın da emeği o kadar büyük. zengin medeniyetimizin dirilişinde ve inşasında erkek.Anneye duyulan sevgi, saygı ve şefkat duygusundan doğan asil bir ruh vardır.” sözlerini kullandı.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele’nin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadını için çağın en ileri adımlarını attığını hatırlattı. Kırbıyık, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyaya örnek teşkil edecek bir biçimde yetişmesi ve sosyal hayatta yerini alması için şunları söyledi:

“Bugünün Türkiye’sinde kadınlarımız, eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendikleri sorumlulukla Türk Milletinin geleceğe güvenle bakmasının teminatıdır. Bugünümüzü ve yarınımızı inşa eden, hayatın her anında omuz omuza verdiğimiz tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu