Haber

Kayseri Büyükşehir’de ulaşıma yeni soluk

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, ulaşım alanında konforlu ve güvenilir ulaşımın standartlarını yükseltmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Sivas Bulvarı ile Kocasinan Bulvarı’nı birbirine bağlayan yolu tamamlayarak trafiğe açan Büyükşehir Belediyesi, tüm bölgede içme suyu hatlarının yenilenmesi, yağmur suyu hattı, sızdıran yağmur suyu bacası ve fırtına gibi değerli altyapı çalışmalarını tamamladı. 20 milyon TL’ye mal olan projede su şebekesi.

Geçtiğimiz günlerde asfalt çalışmaları tamamlanan imar planında 40 metre genişliğinde ve yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki yol yatay ve dikey işaretlemeler yapılarak trafiğe açıldı.

Bölünmüş yol olarak projelendirilen ve inşa edilen bu yolda 4.200 ton asfalt kullanılırken, güzergah boyunca yaya yolları ve bisiklet yollarının yapımına devam edildi. Proje tamamlandığında toplam 5.400 m2 yürüyüş yolu ve 1.800 m bisiklet yolu şehrin hizmetine sunulacaktır.

Bölgenin altyapı ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 1000 metre uzunluğunda içme suyu sınırı, 2.900 metre uzunluğunda yağmur suyu sınırı ve 60 adet yağmur suyu ızgarası döşendi.

Öte yandan proje güzergâhında planlanan 2 adet kavşak da tamamlanarak hizmete açıldı. Bu kavşaklardan biri olan Kocasinan Bulvarı üzerindeki kavşak düzenlenerek yeni açılan yola giriş çıkışlar güvenli hale getirildi. 20 milyon TL’ye mal olan yolun yapım çalışmaları kapsamında yolun güvenli ve konforlu kullanımına yönelik aydınlatma direkleri, sinyalizasyon sistemleri gibi tüm detaylar planlanarak yol trafiğe açıldı.

akcakent-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu